تلفن تماس : 79942 021 - 2222120 021
تلفن همراه : 09121442355

بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین

امروزه با توجه به گسترش اینترنت و افزایش روز افزون کاربران آن،بازاریابی آنلاین نیز بسیار مورد توجه صاحبان کسب و کار قرار گرفته است. شاید برای برخی از افراد این سوال مطرح باشد که منظور از بازاریابی آنلاین چیست. در این مطلب قصد داریم تا شما را با مفهوم بازاریابی آنلاین و انواع آن آشنا کنیم.

بازاریابی آنلاین چیست؟

به برقراری ارتباط با مشتریان و رساندن پیام تبلیغاتی به صورت آنلاین که در بستر اینترنت انجام می شود بازاریابی آنلاین گفته می شود. برای انجام بازاریابی آنلاین راه های مختلفی وجود دارد از جمله :

  • سئو سایت
  • بازاریابی موتورهای جستجو
  • بازاریابی شبکه های اجتماعی
  • ایمیل مارکتینگ
  • بازاریابی محتوایی
1146077bd4dafde622b6f378e27fdf46 300x216 - بازاریابی آنلاین
بازاریابی-آنلاین

سئو سایت

امروزه اکثر افراد برای یافتن پاسخ سوالات خود از جمله خرید وسایل مورد نیاز خود و … اقدام به جستجو در اینترنت می کنند. بعد از نمایش نتایج حاصل از جستجو معمولا کاربران اقدام به دیدن چند سایت اولیه درنتایج را می کنند. پس قرار گرفتن در نتایج اولیه هنگام جستجو برای توسعه کسب و کار و بازاریابی اینترنتی بسیار لازم و ضروری می باشد. برای رسیدن به این منظور باید اقدام به طراحی سایت حرفه ای با رعایت اصول سئو و بهینه سازی آن نمود.

بازاریابی موتورهای جستجو

در این روش صاحب کسب و کار به ازای انتخاب تعدادی کلمه کلیدی یا عبارت، مبلغی را به گوگل پرداخت میکند، و گوگل نام آن سایت را به ازای آن کلمات در جایگاه اول هنگام جستجو توسط کاربران نشان خواهد داد. گوگل به ازای هر بار کلیک کردن روی عبارت مورد نظر مبلغی را از شما کم خواهد کرد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

باتوجه به محبوبیت زیاد شبکه های اجتماعی در بین کاربران اینترنت، انجام تبلیغ و بازاریابی در این شبکه ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در شناخته تر شدن نام تجاری یک کسب و کار داشته باشد. علاوه براین فعالیت در شبکه های اجتماعی و قرار دادن محتوای سایت در شبکه های  اجتماعی، بر روی سئو سایت نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت و باعث بالا آمدن رتبه سایت خواهد شد. برای داشتن بازاریابی خوب در این شبکه ها باید به انتشار محتوایی متناسب با فضا و نوع فعالیت آن شبکه پرداخت.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل یکی از بهترین ابزارها برای ارتباط با مشتریان می باشد.پیش از ارسال ایمیل مشتریان خود را دسته بندی کنید و برای هر دسته ایمیلی در ارتباط با حوزه کاری مشتری ارسال نمایید.

بازاریابی محتوایی

با استفاده از بازاریابی محتوایی می توانید کسب و کار خودتان را به مشتریان به خوبی معرفی نموده و آنها را به خرید محصولات خود ترغیب کنید و با بروز رسانی مدوام محتوا کاربران را به دنبال کرده صفحات خود علاقمند کنید.

مزایا و معایب بازاریابی آنلاین

  • دسترسی راحت و آسان در طول شبانه روز برای خرید کالا ها و بررسی قیمت آنها از جمله مزایای بازاریابی آنلاین می باشد.
  • از معایب بازاریابی آنلاین می توان به دسترسی داشتن به اینترنت و غیر ملموس بودن کالاها نام برد.
سوالی دارید؟در خدمتیم.