طراحی سایت وردپرسی

طراحی سایت وردپرسی

از ابتدا وردپرس برای هدف ایجاد یک سیستم وبلاگ، طراحی و توسعه ساخته شد. با این حال در گذشت زمان امکانات بسیاری به آن افزوده شد که استفاده از آن را در کاربردهای دیگر نیز امکان پذیر کرد.
طراحی سایت بوسیله وردپرس یکی از بهترین روش‌ها برای طراحی و برنامه نویسی سایت‌های مختلف با دامنه‌ی وسیعی از کاربردها می باشد.

sell digital products on wordpress - طراحی سایت وردپرسی

ویژگی‌های وردپرس

امکانات بسیاری در وردپرس در کنار وجود هزاران افزونه با قابلیت‌های متنوع وجود دارد که باعث می شود وردپرس به عنوان ابزاری مناسب برای طراحی سایت‌های شخصی، سایت‌های شرکتی، سایت‌های سازمانی و حتی طراحی فروشگاه اینترنتی به حساب بی آید.
وردپرس از محیط مدیریت پیشرفته با امکانات بسیاری برخوردار است. علاوه بر آن پشتیبانی بسیار خوبی از زبان فارسی در وردپرس می شود و آن را برای افرادی که حتی آشنایی کمی با اینترنت و کامپیوتر دارند به کاری آسان تبدیل خواهد کرد.

Training Qablyt taxonomy WordPress - طراحی سایت وردپرسی

اهمیت طراحی سایت وردپرس

واژه CMS مخفف content management system  همون سیتم مدیریت محتوا می باشد. توی تمام CMS ها تمام اطلاعات از یک بانک  اطلاعاتی خوانده می شود که در طراحی سایت وردپرس این اطلاعات از MySQL خوانده می شود.

با طراحی سایت وردپرس می توانید طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت خبری و…. را انجام بدهید.

ساخت سایت از طریق طراحی سایت وردپرس کار بسیار آسانی ممکن است به نظر برسد اما تا زمانیکه از قالب های آماده استفاده می شود ولی هنگامی که می توان شما را طراح سایت دانست که بتوانید یک قالب را خودتان طراحی کرده باشید.

طراحی سایت با وردپرس 1001x480 - طراحی سایت وردپرسی
علت اهمیت این موضوع ای ن نیست که طراحی سایت با قالب آماده خوب نیست هم می تواند به بخش سئو و بهینه سازی سایت برگردد و هم اینکه باید قالب سایت با اصول اولیه سئو طراحی شود تا با کلمات کلیدی مورد نظر به راحتی سایت بالا آمده و ماندگار باشد.

اکثر سایت هایی که  با وردپرس طراحی شده اند را بررسی نماییم طبق آمار جهانی بیش از ۲۱ درصد سایت ها با وردپرس طراحی شده اند. حتی سایت Alexa هم با وردپرس ساخته شده است.

امنیت بالا وردپرس

wp secure - طراحی سایت وردپرسی

به دلیل استفاده از زبان php این زبان بسیار امنیت بالایی دارد و این امنیت بالا یکی از دلایل محبوبیت این CMS می باشد.

نصب راحت و رایگان وردپرس

وردپرس را خیلی راحت می توان نصب کرد و از آن استفاده کرد. همین طور برای دانلود وردپرس نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشد.

بروز رسانی های سریع و بهینه

wp update - طراحی سایت وردپرسی

با وردپرس می توانید به راحتی آخرین نسخه را در اختیار داشته باشید و بهترین کارایی رو از وردپرس بهره ببرید.

برای استفاده های بیشتر و کاربردی تر از وردپرس ابزار های بسیاری آمده اند، یکی از راه های استفاده کاربردی از وردپرس نصب افزونه می باشد.

افزونه چیست؟

1476517940 plugin 1 1 - طراحی سایت وردپرسی

افزونه یا Plugin به معنای نرم افزارهای کوچکی می باشد که در کنار برنامه اصلی نصب می شود و باعث می شود یه سری ویژگی های خاصی به سایت اضافه شود. برای نصب افزونه مورد نظر خود می توانید به آسانی با سرچ کردن اسم افزونه اون رو نصب کرده و بعد از فعال کردن افزونه از آن استفاده کنید.

بعد از نصب و راه اندازی و مرتب کردن صفحات سایت خود می توانید به راحتی با گذاشتن مطلب و لینک های مختلف در صفحات خود از یک وب سایت حرفه ای بهره مند شوید.

اما چرا وردپرس از بقیه بهتر است؟

هیج جای دنیا راهی بهتر و آسان تر از وردپرس برای ساخت یک وب سایت رایگان پیدا نخواهید کرد، چون:

۱. وردپرس فارسی بسیار عالی و آپدیت شده است.

WordPress این سیستم مدیریت محتوا (CMS) در کشور ما نیز نماینده رسمی دارد و تمامی نسخه های آن به صورت رایگان در وب سایت وردپرس فارسی قرار داده می شود.

۲. وردپرس کاملا رایگان است، همراه با بسیاری از پوسته ها و تم های زیبا

آموزش طراحی وب سایت رایگان با وردپرس وقتی جالب تر می شود که بدانید تعداد نامحدودی از قالب های رایگان برای این CMS وجود دارد. از منابع رایگان آن میتوانید به منبع پوسته وردپرس فارسی و از منایع پولی آن می توان به وب سایت themeforest اشاره کرد.

d982d8a8d984 d8a7d8b2 d8aad8badb8cdb8cd8b1 d982d8a7d984d8a8 d988d8b1d8afd9bed8b1d8b3 da86d987 daa9d8a7d8b1d987d8a7db8cdb8c d8b1d8a7 d8a8 - طراحی سایت وردپرسی

نکته دیگر آنکه وردپرس دارای یک جامعه وسیع از طراحان وبسایت می باشد که در دل همین مردم می باشد. در قالب های موجود وردپرسی با کمی گشت و گذار می توانید خلاقانه ترین طراحی وبسایت ها را ببینید و از میان آن قالب هایی را برای خود دانلود کنید.

طراحان وب سایت با وردپرس به چند دسته تقسیم می شوند

wordpress requirements - طراحی سایت وردپرسی

  1. کسانی که فقط وردپرس را نصب می کنند و یک قالب آماده از اینترنت دانلود می کنند و برای شما عکس ها و مطالب شما را بارگذاری می کنند
  2. اشخاصی که وردپرس را نصب می کنند قالب را از پایه برای شما طراحی می کنند و مطالب و عکسهای شما را بارگذاری می نمایند
  3. افرادی که وردپرس را نصب می کنند و به زبان php مسلط می باشند و می توانند هسته وردپرس را برای خود تغییر دهند و افزونه هایی را در سایت بنویسند و برنامه نویسی نمایند و قالب و تم سایت را از  پایه برای شما طراحی کنند و این گونه طراحان سایت قادر خواهند بود سایتی جذاب و پویا و با هر امکاناتی که شما می خواهید طراحی نمایند.

برای اینکه به وردپرس تسلط داشته یابید باید با زبان های php,html,css,jquey مسلط باشید تا بتوانید سایتی جذاب و با امکانات بالا طراحی نمایید.