سئو

سئو

امروزه هرچه در دنیای اینترنت پیش می رویم موتورهاي جستجوي جديد‌تري ظهور پیدا می کنند که الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري را به کار می برند. اين الگوريتم‌ها با الگوی تراکم کلمه کليدي ( تعداد دفعاتي که يک کلمه کليدي يا يک عبارت در يک صفحه به کاربرده شده تقسيم بر تعداد کل کلمات صفحه) و برچسب‌هاي مشابه key-words براي فهم محتويات وب سايت‌ها وبالا بردن سئو سایت شما به کار می بردند.

twlp6cznqt4m - سئو

به دنبال اين موضوع سئو براي بيشتر نمایان شدن سايت‌ها فعاليت خود را آغار کرد. با توسعه رتبه‌بندي صفحات توسط موتور‌هاي جستجو، مهندسين سئو به دنبال پيدا کردن روش هایی جهت تاثيرپذيري در رتبه بندي اين موتورها چه با استفاده از روش‌هاي اخلاقي و چه غير اخلاقي روي آوردند.

طبق گفته های بالا کسب رتبه‌بندي بالا براي کلمات کليدي خاص در اوايل کار خيلي راحت تر از امروز بوده است. با روش‌هاي غير اخلاقي در آن زمان قرار گرفتن در بالاي ليست نتايج جستجو تضمين شده می توانست باشد. امروزه الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو پيچيده‌تر شده و سخت تر شده اند که مهندسين بهينه‌سازي بتوانند موتورهاي جستجو را دستکاري کنند، البته اين بازي موش و گربه بين مهندسين سئو و موتورهاي جستجو در امروز نيز وجود دارد و ادامه دار خواهد بود.

چرا باید سایتمان را برای موتورهای جستجو سئو کنیم؟

گوگل موتوری هوشمند است ولی هنوز نیاز به کمک کاربران نیز دارد، آنها همیشه در پی این موضوع هستند که نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه دهند، با این حال محدودیت‌هایی در این مسیر وجود دارد که نیاز به سئو سایت را ایجاد میکند. سئو اشتباه ممکن است شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش شما را هدر دهد، در نتیجه رقبای شما با محتوایی ضعیف تر بازدید و محبوبیت بیشتری خواهند داشت.

search engine optimization - سئو

روش سئو سفید

white hat seo tips ox team - سئو

این روش که به طور قطع  برترین روش سئو می باشد برگرفته از اصول صحیح و محبوب گوگل نیز هست و در واقع سایتی که با استفاده از سئو سفید به صفحه اول گوگل راه پیدا کرده باشد به سادگی جایگاهش را از دست نخواهد داد. گوگل این سایت ها را بسیار دوست می دارد و در بسیاری از زمان ها حتی در صورت بروز مشکلات موقت نیز جایگاه سایت را دستخوش تغییر قرار نمی دهد. از ویژگی های سئو سایت به روش سفید می توان موارد زیر را نام برد:

 • در این روش زمان بیشتری صرف سئو سایت شما خواهد شد.
 • هزینه این روش نسبت به سایر روشها بالاتر است.
 • با سئو سایت به روش سفید، احتمال اسپم و بلاک شدن سایت شما از سمت گوگل صفر است چرا که گوگل سایت شما را دوست می دارد.
 • با سئو سفید علاوه بر کلمه کلیدی اصلی شما، بسیاری از کلمات جانبی دیگر را نیز در صفحه اول گوگل خواهید دید که بازدهی سئو را چندین برابر می کند.
 • با سئو سفید سایت شما گام به گام پیشرفت خواهد داشت تا به نخستین لینک گوگل برسد.

گروه سایت سئو راز نیز از این روش جهت سئو سایت استفاده می کند تا با برخورداری از اطمینان از جهت کسب نتیجه، سئو تضمینی را تجربه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

روش سئو سیاه

سئو - سئو

این روش سئو سایت که به کلاه سیاه نیز معروف است، روشی بر اساس تقلب و گول زدن گوگل بوده و هیچ گاه واکنش خوبی از جانب گوگل دریافت نخواهید کرد. اگر به هر دلیلی گوگل متوجه استفاده شما از این روش ها شود، بدون استثنا سایت شما را بلاک و اسپم می کند.این موضوع کاملا طبیعی است. زیرا گوگل سایت شما را دوست ندراد. گرچه می تواند سئو سیاه مزیت هایی داشته باشد ولی ممکن است منجر به مرگ سایت شما بشود.

از این ویژگی ها می توان شاخص ترین آن را نام برد که کوتاه کردن زمان می باشد. در این روش زمان سئو تقریبا نصف می شود و سایت شما در صفحه نخست رویت می شود اما همان اندازه که این بالا آمدن زمان کوتاهی می برد، بالا ماندن سایت شما نیز در کمترین زمان اتفاق افتاده و پس از مدتی سایت شما را حتی تا صفحات ده به بعد گوگل پایین خواهد برد. همچنین به دلیل فعالیت کم این روش هزینه کمی خواهد داشت ولی نمی توان بازدهی آن را با سئو سفید مقایسه کرد.
پس هرگاه دیدید زمان کوتاهی به شما وعده داده شده و همچنین مبلغ در مقایسه با دیگر سئو کارهای کمتر است بدانید قرار است سئو سایت شما با روش سئو سیاه انجام شود.

سئو خاکستری

gray hat seo 1030x483 - سئو

سئو خاکستری را می توان به عنوان حد وسط سئو سیاه و سئو سفید در نظر گرفت. در این روش هم از روشهای سئو سفید و هم روشهای سئو سیاه به منظور بالا رفتن سرعت سئو سایت و همچنین داشتن امنیت لازم استفاده می شود. البته در این روش نیز خطر وجود دارد و اگر فرد سئو کار با تجربه ای نباشد احتمال اینکه شما را از مسیر دور کند بسیار است. علی رغم اینکه ویژگی های مرتبط با سئو خاکستری ممکن است شما را علاقه مند کند اما پیشنهاد می کنیم تنها اگر اهل ریسک کردن می باشید آن را امتحان کنید.

به طور کلی فواید سئو برای یک سایت:

 • بازدید بهتری داشته باشد
 • با برند سایت مطرح شود
 • افزایش ترافیک داشته باشد
 • در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بندی بهتری برخوردار باشد
 • افزایش فروش محصولات بهتر وبیشتری داشته باشد
 • در دنیای تبلیغات مطرح شود

why seo is important 1 - سئو