تلفن تماس : 79942 021 - 2222120 021
تلفن همراه : 09121442355

سئو وردپرس

سئو وردپرس

SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر می باشد. با بکارگیری اصول سئو وردپرس می توان باعث افزایش رتبه سایت ورد پرسی خود در موتورهای جستجو شوید. امروزه سئوی سایت به یکی از مهم ترین موضوعات در حوزه طراحی سایت تبدیل شده است.

اهمیت سئو سایت وردپرسی

هدف اصلی از ایجاد سایت شناخته شدن نام کسب و کار و جذب مشتریان بیشتر می باشد، که تنها راه رسیدن به این هدف رعایت اصول سئو می باشد. هنگامی که سایت شما مطابق با اصول سئو و بهینه سازی سایت طراحی شود و در واقع طراحی سایت حرفه ای انجام دهید رتبه سایت شما در موتورهای جستجو افزایش یافته و هنگام جستجو توسط کاربران جزوه نتایج اولیه نشان داده خواهد شدو شانس بیشتری برای کلیک شدن پیدا خواهد کرد.

wordpress seo 0 300x135 - سئو وردپرس
سئو-وردپرس

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

لیستی از کلمات کلیدی برای طراحی سایت خود آماده سازید و به بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل بپردازید.سعی کنید برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب، ده لینک اول را در هر کلمه را به دقت مشاهده نموده، و سپس کلمه کلیدی مناسبی را انتخاب نمایید. سعی کنید عنوان جذابی که خیلی کوتاه یا بلند نباشد برای مطالب خود برگزینید. پس از انتخاب کلمات کلیدی مناسب باید آنها را به صورت درست و با رعایت اصول استاندارد سئو استفاده نمود. بهتر است در هر پاراگراف از یک کلمه کلیدی استفاده نمود.

چگالی کلمات کلیدی در مطالب وب سایت

پس از انتخاب کلمات کلیدی، باید به بررسی وب سایت رقبای خود بپردازید. ده سایت اول در کلمه کلیدی مورد نظرتان را مشاهده نمایید و از نظر کلمات کلیدی و تعداد تکرار آنها مطالب این سایت ها را تحلیل کنید. در اینجا ذکر این نکته الزامی می باشد که استفاده از کلمات کلیدی باید اصولی باشد و استفاده ی بیش از حد کلمات کلیدی ممکن است حتی باعث کاهش رتبه سایت شما شود. خوشبختانه در وردپرس افزونه ای وجود دارد به نام yoast که چگالی کلمات کلیدی مورد استفاده در متن را بررسی می کند و در صورت استفاده زیاد با پیامی شما را مطلع خواهد ساخت.

استفاده از کلمات بولد و ایتالیک در متن

بولد و ایتالیک برای مهم نشان دادن کلمات در متن کاربرد دارند. سعی کنید کلمات کلیدی در متن خود را به صورت بولد و ایتالیک استفاده نمایید، با این کار به موتورهای جستجو اعلام می کنیم که این کلمات مهم هستند و موتورهای جستجو نیز به آنها اهیمت خواهند داد. معمولا در متن سه تا پنج کلمه را بولد می نمایند. اگر بیش از حد از کلمات بولد در متن خود استفاده کنید، ممکن است گوگل متن شما را اسپم تشخیص دهد و باعث کاهش رتبه سایت شما شود.

استفاده از تگ های H  در متن

سعی کنید مطالب متن خود را در بخش های مختلف و دارای عنوان بنویسید، این کار باعث بهبود رتبه سایت شماخواهد شد.سعی کنید در عناوین مطالب خود از کلمات کلیدی استفاده نموده و این عناوین را در تگ های H قرار دهید.

رعایت اصول سئو برای عکس های موجود در متن

سعی کنید برای تصاویر موجود در متن خود نامی مناسب که در ارتباط با موضوع متن شما باشد استفاده نمایید. بهتر است از تصاویر کم حجم استفاده نمایید تا سرعت بارگذاری صفحات سایت شما بالا رود. حتما از خصوصیت alt برای تصاویر خود استفاده نمایید و نامی مناسب که ترکیبی از نامی فارسی و ترکیب آن با کلمه کلیدی استفاده نمایید. به کار بردن نام برای تصاویر باعث خواهد شد که در صورت لود نشدن تصویر در متن نام آن آورده شود و کاربر متوجه شود که در این جا یک تصویر قرار گرفته که هنوز بارگذاری نشده است.

استفاده از لینک های داخلی و خارجی در متن

بهتر است در متن خود یک تا سه عدد لینک داخلی وجود داشته باشد. توجه کنید نباید بیش از حد از لینک های داخلی در متن استفاه نمایید، ممکن است باعث کاهش رتبه سایت شما شود. لینک دادن به سایت های خارجی معتبر باعث بهبود سئو سایت شما خواهد شد. اگر مطلبی را از یک سایت خارجی ترجمه و استفاده می کنید حتما یک لینک به آن سایت بدهید و حتما لینک های خارجی داخل متن خود را به صورت  nofollow قرار دهید تا اعتبار سایت خود را کاهش ندهید.

داشتن محتوای بروز

سعی کنید به صورت دوره ای و مرتب اقدام به تولید محتوا نمایید. بعد از تولید محتوا، مطالب خود را در شبکه های اجتماعی نیز منتشر کنید. این کار در بهبود رتبه سایت شما تاثیرگذار خواهد بود.

از بکاربردن مطالب تکراری پرهیز کنید

چنانچه مطلب تکراری درون سایت خود دارید، باید آن را با rel=canonical به مطلب اصلی ارجاع بدهید و یا می‌توانید با حذف مطلب تکراری و ریدایرکت آدرس آن به آدرس مطلب اصلی از بروز خطای notfound نیز جلوگیری نمایید.

سوالی دارید؟در خدمتیم.