تلفن تماس : 79942 021 - 2222120 021
تلفن همراه : 09121442355

ادوردز گوگل

ادوردز گوگل

گوگل ادز یا گوگل ادوردز سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل می باشد و در آن تبلیغ کنندگان از طریق سایت ها و ابزارهای مختلف گوگل، می توانند تبلیغات خود را به رویت مشتریان برسانند. معروفترین شکل تبلیغات گوگل ادوردز، در موتور جستجوی گوگل است. در این روش تبلیغ دهنده عبارات یا کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل ادوردز وارد می‌کند تا تبلیغاتش برای کسانی که این عبارات را جستجو می کنند نشان داده شود. تبلیغ کننده همچنین برای هر کلیک هزینه‌ای را وارد می‌کند، برای جستجوی یک کلمه کلیدی، گوگل از بین پیشنهادهای مختلف تبلیغ دهندگان، بر اساس ضوابطی خاص برخی از تبلیغ ها رو انتخاب و به کاربران نشان می دهد.

advert - ادوردز گوگل

کار با گوگل ادوردز

هنگامی که شما مخارج و هزینه های محصولات خود را می دانید، Adwords  راه بسیار آسانی برای کسب سود می باشد، حتی گاهی این سود حاصل از سرمایه می تواند به 100% هم برسد.

what is google adwords 01 - ادوردز گوگل

اگر نمی دانید ROI یا سود حاصل از سرمایه چیست، می توان در یک مثال ساده آن را توضیح داد: اگر شما 100 دلار برای تبلیغات خود خرج کنید، 330 دلار به حساب شما برگشت داده خواهد شد. به این ترتیب شما می توانید 100 دلار خود را 4 برابر کرده باشید (430 دلار).

به دست آوردن چنین سودی که حاصل از سرمایه ای در گوگل ادوردز  می باشد امر عجیبی نخواهد بود، و اگر شما بتوانید کار با گوگل ادورز را به درستی یاد بگیرید، به دست آوردن سود 10 برابر (همانگونه که مشتری ما می خواست) کاملاً  قابل دست یابی خواهد بود.

برای شروع به آدرس https://adwords.google.com بروید و عبارت “Get started now” را پیدا کنید و یک اکانت گوگل ادوردز ثبت نام کنید. هنگامی که وارد اکانت شدید، بر روی عبارت  “Create your first campaign” کلیک کنید.

 • انتخاب نام و نوع کمپین:  برای شروع نوع کمپین خود را انتخاب کنید – توصیه می کنم که برای این تست از “Search Network only” استفاده کرده و گزینه All features را انتخاب و سپس نام کمپین خود را وارد کنید. همچنین تیک عبارت “Include search partners” را غیر فعال کنید.
 • انتخاب محدوده و منطقه جغرافیایی نمایش تبلیغ : البته به دلیل تحریم بودن ایران، انتخاب کشور ایران بعنوان منطقه جغرافیایی (به دلیل عدم وجود ایران در لیست گوگل) امکان نخواهد داشت، در اینجا سه راهکار وجود دارد، اولین راهکار این که مانع نمایش تبلیغ در تمام مناطق موجود دیگر شوید از طریق گزینه Exclude که برای شما کاری زمان بر خواهد بود، دوم به فارسی بودن تبلیغ بسنده کرده و نگران جستجوهایی که در خارج از کشور ایران است نباشیم و گزینه “All countries and territories” و سپس “All language” را انتخاب کرده و سوم اینکه زبان تبلیغ خود را فارسی بگذاریم که توصیه ای به آن نمی شود.

بهترین راهکار برای شما گزینه ی دوم است.

create your first campaign - ادوردز گوگل

بودجه بندی

 • انتخاب “bid strategy” و بودجه روزانه: “Bid strategy” پیش فرض را به یکی دیگر از استراتژی ها تغییر می دهیم (بر روی هرکدام از این گزینه ها کلیک کنید، توضیح مختصری در مورد آنها نمایش داده می شود). این انتخاب به شما قدرتِ کنترل بیشتری بر روی اکانتتان خواهد داد و در یادگیری نحوه کار ادوردز کمک شایانی به شما خواهد کرد.

بودجه روزانه “Budget” : حداکثر هزینه ای است که گوگل بابت تبلیغ در هر روز از حساب شما کسر می کند.

Default bid : حداکثر قیمتی است که برای هر کلیک خرج خواهد شد.

bid strategy - ادوردز گوگل

 • فعلاً “Ad Extensions” را نادیده بگیرید. دراین قسمت یکی از قسمت های مهم هر کمپین می باشد اما پس از انجام 9 گام و در مطالب آینده به آن خواهیم پرداخت.
 • بر روی Save and continue کلیک کرده و به مرحله ساخت ad group بروید.

ساخت Ad group

 • ایجاد اولین “ad group” و نوشتن اولین تبلیغ: اکثر مردم بر روی تبلیغی کلیک خواهند کرد که عنوان آن شامل عبارت جستجو شده آن ها باشد. پس برای عنوان کلمه کلیدی پرکاربرد و مرتبط با تبلیغ خود به کار ببرید.
 • نام Ad group خود را وارد نمایید.
 • در خط “Final URL” شما آدرس صفحه ای که تبلیغ میخواهید به آن برود را بنویسید. در قسمت عنوان ها یعنی خط “Headline 1” و “Headline 2” شما می توانید در هر کدام 30 کاراکتر را نوشته و در قسمت “Path” اگر Url صفحه ی شما https://www.ratin.agency/blog باشد،  می توان “blog” را در قسمت اول و همینطور برای قسمت دوم به کار برد. در قسمت Description شما می توانید توضیحی 80 کاراکتری از کسب و کار خود با نوشتن مهم ترین ارزش افزوده کالاها یا خدمات خود بنویسید تا تاثیر بیشتری بر روی جستجو کننده ها برای خرید از شما بگذارید.

در عکس زیر نمونه ی این تبلیغ را مشاهده می کنید.

creating google adwords campaign - ادوردز گوگلترتیب چیدمان خطوط ذکر شده در زیر آمده است:

کلمات کلیدی

keyword - ادوردز گوگل

 • تنظیم حداکثر هزینه برای هر کلیک: اکنون حداکثر هزینه ی هر کلیک را تنظیم کرده ولی در نظر داشته باشید از نظر تئوری هر کلمه هزینه مخصوص به خود را دارد و این یعنی برای هر کلمه کلیدی باید هزینه متفاوت و مختص با آن را در نظر بگیرید.

اگر بودجه شما به جای 170 لیر تنها 50 لیر است ، منطقی است که بر روی کلمات کلیدی با هزینه پایین تر سرمایه گذازی کنید که در نتیجه تبلیغ شما بیشتر دیده می شود . به دلیل محدود بودن بودجه شما، در صورت استفاده از کلمات کلیدی گران، بودجه شما به سرعت تمام و تبلیغ شما بجای نمایش در 24 ساعت تنها چندین ساعت در روز نمایش داده می شود.

 • بررسی مجدد همه موارد: تبلیغ و کلمات کلیدی خود را دوباره بررسی کنید تا از درست بودن تمامی موارد اطمینان حاصل کنید. هزینه به ازای هر کلیک را چک کرده تا از نمایش تبلیغ خود در صفحه مورد نظر مطمئن و همینطور بودجه روزانه خود را مجددا بررسی کنید تا ناخواسته حساب بانکی خود را خالی نکرده باشید.

نحوه پرداخت هزینه ی تبلیغات

گوگل چند روش برای برداشت وجه از حساب شما پیشنهاد کرده است: روش پرداخت دستی (Manual Payments) که شما در این روش قبل از نمایش تبلیغ هزینه را به گوگل پرداخت می کنید و یا روش پرداخت خودکار (Automatic Payments) که هزینه پس از نمایش تبلیغ شما از حساب بانکی برداشته خواهد شد. (طبق تجربه، پیشنهاد ما به شما گزینه ی پرداخت نقدی می باشد، زیرا دردسر های پرداخت اتوماتیک را نخواهد داشت.)buy google adwords account - ادوردز گوگل

 • وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری: این قسمت در ایران قابل انجام نیست، از این رو شما می توانید با تماس با تیم ما از این گزینه برخوردار شوید و تبلیغ خود را راه اندازی کنید.
سوالی دارید؟در خدمتیم.