تلفن تماس : 79942 021 - 2222120 021
تلفن همراه : 09121442355

طراحی پورتال

طراحی پورتال

پورتال به وب سایت هایی می گویند که در آن کاربران وب سایت ها به جز توانایی خواندن مطالب می توان عملکردهایی را بر روی وب سایت انجام داد.

برای مثال سایت هایی که فروشگاهی هستند یک نوع پورتال فروشگاهی می باشند و کاربران می توانند کالای خود را به سبد خرید اضافه نمایند و در کل کالاهای مورد نیاز خود را خرید و ثبت سفارش کنند. سایت های فروشگاهی که دارای ناحیه کاربری هستند تا کاربران بتوانند سفارش خود را رهگیری و پرداخت های قبلی خود را مشاهده کنند.

طراحی وب سایت
طراحی وب سایت

یکی از اهداف طراحی پورتال سازمانی مدیریت متمرکز اطلاعات سازمانی در مؤسسات و ارائه خدمات اطلاعاتی بروز است. پورتال های سازمانی از یک طرف امکان مدیریت متمرکز در سازمان را برای مدیران و معاونان مؤسسات و سازمانها فراهم کرده و پنجره ای شفاف از سازمان را در مقابل چشم آنها قرار داده و از طرفی دیگر کاربران و مشترکین خود را از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به حوزه ‎های کاری و تجاری خود آگاه می‎ نماید.

در صفحه ورود به این پورتال ها معمولا از شما خواسته میشود تا گروه کاربری خود را انتخاب کنید. مثلا آیا شما قصد دارید به عنوان دانشجو وارد این پورتال شوید یا از اساتید دانشگاه می باشید؟ همچنین برای ورود پرسنل به دانشگاه نیز معمولا دسترسی جداگانه ای ارائه می شود.

هدف از آماده سازی RFP

برای بدست آوردن قیمت طراحی پورتال و زمان بندی اجرای پروژه ها توسط شرکت طراحی سایت کارفرمایان حتما باید قابلیت های مورد نظر خود را در فایل RFP مشخص کنند. فایل RFP که مخفف Reference for proposal است که به معنای منبعی برای پیشنهاد نیز می باشد در واقع چیزی جز احساس نیازهای پورتال مورد نظر شماست.

هر چه فایل شما (RFP) کامل تر باشد و کلیه نکات در آن وجود داشته باشد شرکت طراحی وب سایت با دقت بالاتری می تواند برآورد قیمت و هزینه طراحی پورتال را انجام داده و همچنین در آینده با مشکلات کمتری با مجموعه طراح خواهید داشت. بنابراین در صورتی که قصد طراحی پورتال با ویژگی های خاصی را دارید به شما توصیه می شود نیازها، ویژگی ها و امکانات درخواستی خود را جمع آوری کرده و در یک فایل به طراح اعلام کنید

RFP

ملاک انتخاب شرکت طراحی سایت

شرکت های طراحی سایتی که صرفا عملیات طراحی انجام می دهند  برای واگذاری طراحی پورتال مناسب نبوده و حتما می باید کار ساخت پورتال خود را به شرکت هایی که قابلیت توسعه و برنامه نویسی وب را دارند بسپارید. شرکت های برنامه نویس محور برای طراحی پورتال شما مناسب خواهند بود و بهتر است عملیات ساخت پورتال خود را به شرکت هایی واگذاری کنید که مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران و گواهی رتبه بندی از شورای عالی انفورماتیک کشور را دارا هستند.

همچنین می توانید به سوابق و نمونه کارهای شرکت مراجعه کرده و تجربه شرکت را در زمینه طراحی پورتال مورد بررسی خود قرار دهید. انتخاب شرکت مناسب برای طراحی پورتال می تواند آینده و موفقیت وب سایت شما را تضمین کند بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که در انتخاب شرکت دقت لازم را نمایید.

RFP

پورتال ها انواع مختلفی دارند  که با توجه به این نوع پورتال ها باید شرکت متخصص در زمینه مورد نظر را انتخاب کنید. پورتال خبری، فروشگاهی، آموزشی، تبلیغاتی و آگهی، ارتباط با مشتری، سیستم های وفاداری مشتریان ، سیستم های داخلی اعضاء و نمایندگی ها و همچنین پورتال های خاص می تواند نوع پورتال مورد نظر مشتری را دارا باشد که معمولا شرکت های طراحی وب هر یک در زمینه هایی از این سیستم ها تجربه دارند.

این پورتال ها علاوه بر اینکه اطلاع ‎رسانی زمینه‎ های تعامل میان مدیران و کارمندان و مشتریان یا کاربران را ایجاد می‎ کنند. محیط شبکه ‎ای پورتال های سازمانی طوری طراحی شده اند که یک کاربر پس از ورود خود را در فضای مجازی یک محیط تجاری یا کاری می بیند و علاوه بر امور اجرایی و تجاری در سراسر اوقاتی که در این محیط از سر می گذراند احساسی از لذت را همراه با آموزش تجربه خواهد کرد. یکی دیگر از ویژگی‎هایپورتال های سازمانی مشارکت کاربران در فعالیت‎های مبتنی بر شبکه خلاقیت‎های فردی برای پرورش خودشان می باشد.

portal

پورتال ها در واقع دروازه ورود به یک بانک اطلاعاتی می باشند و کاربر را به سایت یا پایگاه خاصی دعوت خواهد کرد و به خودی خود حاوی اطلاعات نمی باشد بلکه تنها به صورت یک راهنما می باشد و دسترسی های مختلف از یک سایت و یا بانک اطلاعاتی را در اختیار کاربر می گذارد. این در حالی می باشد که یک وب سایت می‌تواند دارای مقدار زیادی اطلاعات باشد و نیز این اطلاعات فقط از طریق همان وب سایت قابل دسترسی می باشد.

تفاوت مهم دیگر پورتال با وب سایت ها شکل جمع آوری اطلاعات می باشد. داده های یک پورتال امکان دارد از منبع های گسترده و پراکنده ای تامین بشوند. به همین علت ابزارهایی برای طبقه بندی اطلاعات جمع آوریمی شود که در پورتال ها استفاده شود. اما برای یک وب سایت این امر متفاوت است و اطلاعات یک وب سایت از منابع محدودتری جمع آوری خواهد شد و معمولا موضوع مشخصی داشته و در مورد مسائل مشخصی طراحی می شود.

فرق پورتال با وب سایت

پورتال‌ها سیستم‌ هایی کاربر محور می باشند و معمولا امکانات آن بر اساس نیاز کاربر در پورتال ها ارائه می‌شود. مانند چت آنلاین ، انجمن ، اخبار ، دسترسی ها و سایر امکاناتی که ممکن است مورد نیاز کاربران یک پورتال خاص باشد. اما وبسایت ها معمولا Subjective یا موضوع محور هستند.

همه وب سایت ها با امکانات و موضوعات متفاوت، امکاناتی برای راحتی کاربران در نظر می گیرند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که کاربران یک سایت به گونه ای باید با موضوع آن سایت مرتبط باشند. یعنی اگر کاربران یک سایت سیاسی ، افراد نامرتبط و برای  مثال کودکان باشند، قاعدتا نمی‌توانند ارتباط مناسبی با وب سایت برقرار کرده و از امکانات آن وب سایت استفاده کنند

از مزایای پورتال سازمانی، ارائه ی دید کامل و پنجره ای شفاف از تمام موارد و جزئیات سازمان و پرسنل به مدیران شرکت است. و همینطور یک پورتال سازمانی قادر است کلیه اطلاعات لازم را به مشتریان و کاربران هدف آن سازمان نیز ارائه کند. پورتال سازمانی می‌تواند زمینه تعامل بین کارمندان و مدیران شرکت را ایجاد نماید.

معمولا هریک از کاربران پورتال بعد از ورود به سیستم با پنل کاربری مخصوص خود روبرو می‌شود. پنلی که در آن دسترسی ها و امکانات مورد نیاز آن گروه کاربری قرار دارد.

خدمات طراحی سایت

img
سوالی دارید؟در خدمتیم.